Športové výsledky

HBK Pravotice (1.miesto v KONOVICA Cup) - Warriors Malé Bedzany  5:2

HBK Pravotice

Niečo z histórie HBK Pravotice

Hokejbal v Pravoticiach začali hrávať Rastislav Oravec s Andrejom Bitarovským , približne okolo roku 2000. Na začiatku sme hrávali zo zhlobenými hokejkami, tenisovými loptičkami a namiesto bránok len kamene ako tyčky. Zábava v tomto podaní zaujala a onedlho sa ku nám pripájali ďalší.

Časom, ako sme rástli my, rástli aj naše ambície. Ako chlapci z malej dediny sme, ale na tie časy nemali veľa možností. Postupne sa zlepšovala naša výstroj a zlepšovali sme sa aj my. Hrali sme hokejbal už s hokejkami a v drevených bránkach stáli brankári s relatívne slušnou výstrojou. Pre nás to bol ohromný úspech a cítili sme sa ako naozajstní hokejbalisti.

Väčšie veci na seba nenechali dlho čakať - vyzvali sme na meranie síl tímy zo susedných dedín Vysočany a Nedašovce a porazili sme ich. Postupne sme sa presunuli z ciest na odľahlejšie miesta a vytvorili sme si vlastnú mini-ligu v Pravoticiach, ktorú hráme dodnes. Za tie roky sa v našej lige vystriedalo veľa hráčov nielen od nás, ale aj z iných okolitých dedín.

Od roku 2011 hrávame v originálnych dresoch HBK Pravotice, ktoré nám zasponzoroval Obecný úrad. V rokoch 2011 a 2012 sme odohrali 2 ročníky Bánovskej hokejbalovej lige a okrem nich pravidelne navštevujeme hokejbalové turnaje v okolí, z ktorých jeden sa nám minulý rok podarilo v Kšinnej za účasti 6 tímov aj vyhrať. Popritom si organizujeme aj svoj vlastný turnaj KONOVICA CUP a tento rok by sa mal konať jeho 3. ročník.

Podrobnejšie informácie nájdete: